kamilianie-gruzja.com
Kamilianie w Gruzji
Witamy

Witamy na stronie poświęconej pracy Kamilianów w Gruzji. O. Paweł Dyl, o. Zygmunt Niedźwiedź, br Zakaria Zakroshvili, świecka Rodzina Kamiliańska i wolontariusze z rożnych stron świata służą pomocą biednym i chorym mieszkańcom tego pięknego kaukaskiego Kraju.

Kamilianie w Gruzji
Nowości

Wizyta Ojca Świętego w Gruzji
Kochamy Papieża Franciszka a Papież Franciszek kocha nas!

więcej

Piękny kraj, życzliwi ludzie... i polscy Kamilianie
Może nawet należałoby dwa pierwsze człony tytułu zapisać odwrotnie, bo co z tego, że otaczałaby mnie piękna kraina, a na każdym kroku natykałbym się na nieprzyjemnych i niesympatycznych jej mieszkańców.

więcej

Broszura informacyjna o Misji Kamiliańskiej w Gruzji
Zachęcamy do pobrania naszej broszury.

więcej

Wspomnienia z wolontariatu Ewy
Mam na imię Ewa. Mieszkam w Polsce, w Białymstoku. Z zawodu jestem pielęgniarką. W paru zdaniach pragnę podzielić się tym, co przeżyłam będąc na wolontariacie w Centrum św. Kamila w Tbilisi.

więcej

Pomagając innym, pomagasz sam sobie! Wolontariat Łukasza
Półtora miesiąca na wolontariacie minęło bardzo szybko. Przez pierwsze parę dni poznawałem najwspanialszych ludzi na świecie - podopiecznych....

więcej

Po pierwsze Miłość...
Dla mnie te pięć tygodni, które spędziłam w Centrum były naprawdę błogosławionym czasem. Jadąc na misję nie wiedziałam jak sobie poradzę, czułam się "miękka"...

więcej

Gruzja od kuchni
W ramach naszej działalności misyjnej w Gruzji, oprócz opieki nad osobami niepełnosprawnymi i chorymi, udzielamy również pomocy osobom najuboższym. Pod swoją opieką mamy ok. 200 rodzin.

więcej

Wakacyjny wolontariat na Misji Kamiliańskiej w Gruzji
Gruzja, przez turystów kojarzona z winem, Kaukazem i gościnnością jej mieszkańców.
Dla nas, wolontariuszek z Polski, to nie tylko piękne miejsca z przewodnika, a przede wszystkim drugi człowiek.

więcej

Gruzińskie obchody XXIII Światowego Dnia Chorego
Dnia 11 lutego br. pod hasłem "Mądrość serca" obchodziliśmy XXIII Światowy Dzień Chorego. Ojciec św. Franciszek w orędziu skierowanym do chorych, jak również do osób zaangażowanych w opiekę nad nimi zachęca do medytacji nad słowami z Księgi Hioba...

więcej

10 lat Rodziny Kamiliańskiej w Gruzji
W roku 2015 Œwiecka Rodzina Kamiliańska obchodzi jubileusz 10-lecia swojej działalnoœci w Gruzji. W dniu 25 stycznia 2015 r. w kaplicy Centrum œw. Kamila w Tbilisi, odbyła się uroczysta Msza œw...

więcej

Wspomnienie Wolontariuszek
Agata, Angelika i Kasia. Jesteśmy trójką dziewcząt z różnych stron Polski. Łączy nas Wolontariat Misyjny Salvator. Jako wolontariusze WMS staramy się wspierać w różny sposób misjonarzy w niesieniu Chrystusa.

więcej

Świąteczny Market
W sobotę 29 grudnia br. w hotelu Sheraton w Tbilisi odbył się świąteczny market. Ambasady, organizacje charytatywne, artyści, indywidualni sprzedawcy i rzemieślnicy prezentowali swoją działalność.

więcej

Błogosławiona Chiaro Luce
Dnia 29 października Kościół Katolicki obchodzi wspomnienie bł. Chiary Luce Badano. Ta piękna Błogosławiona jest od jakiegoś czasu szczególnie nam bliska, dlatego z wielką radością uczciliśmy dzień Jej wspomnienia.

więcej

Raport - Warsztaty Ceramiczne
W dniu 6 października 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym św. Kamila w Tbilisi prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów, rozpoczęły się warsztaty ceramiczne.

więcej

Raport - Szkolenie: rozwój sensoryczny
W dniu 6 września 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów w Tbilisi w ramach projektu "Otwórzmy dla nich świat" - podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracowników ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych w Gruzji w zakresie integracji sensorycznej i wczesnej diagnostyki dzieci rozpoczęło się szkolenie pn.: Terapia zaburzeń przetwarzania sensorycznego.

więcej

Notatka prasowa
W dniu 6 października 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym św. Kamila w Tbilisi prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów rozpoczęły się warsztaty szkoleniowe dla zawodowych pracowników ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych w Gruzji.

więcej

Tam i z powrotem
Od mojego powrotu z Tbilisi minęło 5 miesięcy. W tym czasie kilkakrotnie byłem proszony o spisanie i podzielenie się moimi wspomnieniami. Dlaczego trwało to tak długo? Przyczyn było wiele.

więcej

Być dla innych
Myśląc o wyjeździe do Gruzji przed moimi oczami pojawia się słowo Kazachstan. Niewątpliwie moja historia z wolontariatem zaczęła się właśnie w tym miejscu.

więcej

Świadectwo wolontariackie
Mogłam spędzić ten urlop inaczej. Leżeć pod palmą albo pływać w basenie. Mogłam, ale nie chciałam. Od dawna czułam potrzebę, aby tym razem wolny czas wykorzystać w inny sposób.

więcej

Zaproszenie na Ucztę Baranka - Msze św. w Gruzji
Kilka informacji dla podrużujących do Gruzji dotyczących odprawianych Mszy świętych

więcej

Święty Kamil naszym Przyjacielem!
Dnia 14 lipca br. obchodziliśmy 400-setną rocznicę śmierci św. Kamila, założyciela Kamilianów - Zakonu Posługującego Chorym.

więcej

Zobacz moimi oczami
Widowisko taneczne z udziałem Podopiecznych Centrum Kamilianów w Tbilisi.

więcej

Wycieczka do Mcchety
Od 2001 roku Kamilianie w Gruzji prowadzą pomoc domową dla ludzi najbardziej potrzebujących, chorych i ubogich, zamieszkujących dzielnicę Temka w Tbilisi. Pracownicy socjalni, siostry Kamilianki i wolontariusze odwiedzają co tydzień swoich podopiecznych.

więcej

Wspomnienia Karoliny
Mimo, że na moją drogę do Gruzji, do Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczego w Tbilisi prowadzonego przez Misję Kamiliańską złożył się szereg nieoczekiwanych i nie ma co ukrywać trudnych wydarzeń, mam przekonanie, że przyjazd tutaj to nie przypadek i że Ktoś skrupulatnie wszystko zaplanował i przygotował mi tutaj miejsce.

więcej

W cieniu Araszendy
To było iście godne zakończenie roku 2013. Zupełnie na przekór, prawie przypadkiem, całkowicie spontanicznie znalazłam się w samych centrum swojego jestestwa. Bo tak to dokładnie przebiegało.

więcej


Pozostałe informacje
Apel o pomoc dla ofiar wojny na Kaukazie

   

Gruzja, Tbilisi: 14.08.2008 r.

Umiłowani Bracia i Siostry!

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie z dotkniętej krwawymi działaniami wojennymi Gruzji.

Bardzo dziękuję za pamięć i modlitwę, która w tych trudnych mometach dodawała nam odwagi.
"Nigdy więcej wojny" - te słowa spontanicznie pojawiają się na moich ustach, gdy patrzę na zniszczenia i śmierć spowodowane działaniami wojennymi na Kaukazie. Czy tak musiało być?
Z politycznego punktu widzenia na to pytanie odpowie historia. Chrystus, który jest Miłością, na pewno nie zgadza sie na przelewanie krwi dzieci Bożych. Polecamy bestialsko zamordowanych Bożemu Miłosierdziu.
Gruzja i Rosja podpisały rozejm. Oby trwały! Pozostaje palący problem tysięcy uchodźców. Nie zapominajmy, iż Gruzja do dnia dzisiejszego nie podniosła się z kryzysu ekonomicznego, a co za tym idzie, wiele osób żyje tu cały czas w nędzy. Działania wojene pogorszyły i tak już trudną sytuację. Wielu ludzi straciło bliskich, ojców rodziny, braci, domy i cały dorobek życiowy.
Jestem przekonany, iż dużo organizacji humanitarnych rozpoczęło zbiórki funduszy na pomoc ofiarom wojny. Większość z nich z pewnością skrupulatnie przekaże zebraną pomoc, będą również i takie, które nawet i 70 % pozostawi na własne utrzymanie. Tak być nie powinno, natomiast często tak się zdarza. Pracując w Gruzji od 9 lat, często spotykałem takie paradoksalne sytuacje. Bardzo łatwo np. uzyskać fundusze na sympozja i szkolenia, natomiast prawie niemożliwe na chleb dla stołówki, w której jedyny posiłek otrzymują najbiedniejsi. Cele polityczne, które towarzyszą humanitarnej pomocy, nie zawsze odpowiadają realnym potrzebom zwykłych obywateli.

wojna w Gruzji

Kamilianie w Gruzji od 10 lat starają się ulżyć ciężkiej doli rodzin wielodzietnych, ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych. Dla ich dyspozycji otworzyliśmy Ośrodek Zdrowia, Dom pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych, a obecnie budujemy Centrum dla niepełnosprawnych.
W tym smutnym czasie nie jest nam obojętny los tysięcy uchodźców!

Umiłowani!
Proszę Was o modlitwę w intencji ofiar wojny na Kaukazie oraz w intencji tych, którzy pozostali przy życiu. Jedyną drogą do prawdziwego pokoju jest przebaczenie. Nie łatwo o tym mówić, gdy jeszcze krwawią rany. Wasza ufna modlitwa może jednak wyprosić u Tronu Bożego Miłosierdzia ten bezcenny dar.
Nie ukrywam, że gruziński naród liczy również na Waszą materialną pomoc. Każda złotówka, którą ofiarujecie na ten cel, trafi do rąk potrzebujących.

Niech Pan Bóg nas błogosławi i obdarza swym pokojem!

o. Pawel Dyl - kamilianin

Ofiary można składać na konto:

Misje kamiliańskie
Zakon OO. Kamilianów
Prowincja Polska
42-606 Tarnowskie Góry, ul. Bytomska 22
BS Tarnowskie Góry
26 8463 0005 2001 0050 4898 0001
z dopiskiem: "Dla ofiar wojny na Kaukazie"

Częściowo wypisany druczek przelewu znajdą Państwo tutaj.

Informacje z Gruzji na bieżąco można śledzić na stronie internetowej: www.kamilianie-gruzja.com.2005-2017 © KAMILIANIE-GRUZJA.COM & Krzysztof Gawliczek.            Odwiedziny (dziś / ogółem): 19 / 70466 .