kamilianie-gruzja.com
Kamilianie w Gruzji
Witamy

Witamy na stronie poświęconej pracy Kamilianów w Gruzji. O. Paweł Dyl, o. Zygmunt Niedźwiedź, br Zakaria Zakroshvili, świecka Rodzina Kamiliańska i wolontariusze z rożnych stron świata służą pomocą biednym i chorym mieszkańcom tego pięknego kaukaskiego Kraju.

Kamilianie w Gruzji
Nowości

Wizyta Ojca Świętego w Gruzji
Kochamy Papieża Franciszka a Papież Franciszek kocha nas!

więcej

Piękny kraj, życzliwi ludzie... i polscy Kamilianie
Może nawet należałoby dwa pierwsze człony tytułu zapisać odwrotnie, bo co z tego, że otaczałaby mnie piękna kraina, a na każdym kroku natykałbym się na nieprzyjemnych i niesympatycznych jej mieszkańców.

więcej

Broszura informacyjna o Misji Kamiliańskiej w Gruzji
Zachęcamy do pobrania naszej broszury.

więcej

Wspomnienia z wolontariatu Ewy
Mam na imię Ewa. Mieszkam w Polsce, w Białymstoku. Z zawodu jestem pielęgniarką. W paru zdaniach pragnę podzielić się tym, co przeżyłam będąc na wolontariacie w Centrum św. Kamila w Tbilisi.

więcej

Pomagając innym, pomagasz sam sobie! Wolontariat Łukasza
Półtora miesiąca na wolontariacie minęło bardzo szybko. Przez pierwsze parę dni poznawałem najwspanialszych ludzi na świecie - podopiecznych....

więcej

Po pierwsze Miłość...
Dla mnie te pięć tygodni, które spędziłam w Centrum były naprawdę błogosławionym czasem. Jadąc na misję nie wiedziałam jak sobie poradzę, czułam się "miękka"...

więcej

Gruzja od kuchni
W ramach naszej działalności misyjnej w Gruzji, oprócz opieki nad osobami niepełnosprawnymi i chorymi, udzielamy również pomocy osobom najuboższym. Pod swoją opieką mamy ok. 200 rodzin.

więcej

Wakacyjny wolontariat na Misji Kamiliańskiej w Gruzji
Gruzja, przez turystów kojarzona z winem, Kaukazem i gościnnością jej mieszkańców.
Dla nas, wolontariuszek z Polski, to nie tylko piękne miejsca z przewodnika, a przede wszystkim drugi człowiek.

więcej

Gruzińskie obchody XXIII Światowego Dnia Chorego
Dnia 11 lutego br. pod hasłem "Mądrość serca" obchodziliśmy XXIII Światowy Dzień Chorego. Ojciec św. Franciszek w orędziu skierowanym do chorych, jak również do osób zaangażowanych w opiekę nad nimi zachęca do medytacji nad słowami z Księgi Hioba...

więcej

10 lat Rodziny Kamiliańskiej w Gruzji
W roku 2015 Œwiecka Rodzina Kamiliańska obchodzi jubileusz 10-lecia swojej działalnoœci w Gruzji. W dniu 25 stycznia 2015 r. w kaplicy Centrum œw. Kamila w Tbilisi, odbyła się uroczysta Msza œw...

więcej

Wspomnienie Wolontariuszek
Agata, Angelika i Kasia. Jesteśmy trójką dziewcząt z różnych stron Polski. Łączy nas Wolontariat Misyjny Salvator. Jako wolontariusze WMS staramy się wspierać w różny sposób misjonarzy w niesieniu Chrystusa.

więcej

Świąteczny Market
W sobotę 29 grudnia br. w hotelu Sheraton w Tbilisi odbył się świąteczny market. Ambasady, organizacje charytatywne, artyści, indywidualni sprzedawcy i rzemieślnicy prezentowali swoją działalność.

więcej

Błogosławiona Chiaro Luce
Dnia 29 października Kościół Katolicki obchodzi wspomnienie bł. Chiary Luce Badano. Ta piękna Błogosławiona jest od jakiegoś czasu szczególnie nam bliska, dlatego z wielką radością uczciliśmy dzień Jej wspomnienia.

więcej

Raport - Warsztaty Ceramiczne
W dniu 6 października 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym św. Kamila w Tbilisi prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów, rozpoczęły się warsztaty ceramiczne.

więcej

Raport - Szkolenie: rozwój sensoryczny
W dniu 6 września 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów w Tbilisi w ramach projektu "Otwórzmy dla nich świat" - podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracowników ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych w Gruzji w zakresie integracji sensorycznej i wczesnej diagnostyki dzieci rozpoczęło się szkolenie pn.: Terapia zaburzeń przetwarzania sensorycznego.

więcej

Notatka prasowa
W dniu 6 października 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym św. Kamila w Tbilisi prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów rozpoczęły się warsztaty szkoleniowe dla zawodowych pracowników ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych w Gruzji.

więcej

Tam i z powrotem
Od mojego powrotu z Tbilisi minęło 5 miesięcy. W tym czasie kilkakrotnie byłem proszony o spisanie i podzielenie się moimi wspomnieniami. Dlaczego trwało to tak długo? Przyczyn było wiele.

więcej

Być dla innych
Myśląc o wyjeździe do Gruzji przed moimi oczami pojawia się słowo Kazachstan. Niewątpliwie moja historia z wolontariatem zaczęła się właśnie w tym miejscu.

więcej

Świadectwo wolontariackie
Mogłam spędzić ten urlop inaczej. Leżeć pod palmą albo pływać w basenie. Mogłam, ale nie chciałam. Od dawna czułam potrzebę, aby tym razem wolny czas wykorzystać w inny sposób.

więcej

Zaproszenie na Ucztę Baranka - Msze św. w Gruzji
Kilka informacji dla podrużujących do Gruzji dotyczących odprawianych Mszy świętych

więcej

Święty Kamil naszym Przyjacielem!
Dnia 14 lipca br. obchodziliśmy 400-setną rocznicę śmierci św. Kamila, założyciela Kamilianów - Zakonu Posługującego Chorym.

więcej

Zobacz moimi oczami
Widowisko taneczne z udziałem Podopiecznych Centrum Kamilianów w Tbilisi.

więcej

Wycieczka do Mcchety
Od 2001 roku Kamilianie w Gruzji prowadzą pomoc domową dla ludzi najbardziej potrzebujących, chorych i ubogich, zamieszkujących dzielnicę Temka w Tbilisi. Pracownicy socjalni, siostry Kamilianki i wolontariusze odwiedzają co tydzień swoich podopiecznych.

więcej

Wspomnienia Karoliny
Mimo, że na moją drogę do Gruzji, do Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczego w Tbilisi prowadzonego przez Misję Kamiliańską złożył się szereg nieoczekiwanych i nie ma co ukrywać trudnych wydarzeń, mam przekonanie, że przyjazd tutaj to nie przypadek i że Ktoś skrupulatnie wszystko zaplanował i przygotował mi tutaj miejsce.

więcej

W cieniu Araszendy
To było iście godne zakończenie roku 2013. Zupełnie na przekór, prawie przypadkiem, całkowicie spontanicznie znalazłam się w samych centrum swojego jestestwa. Bo tak to dokładnie przebiegało.

więcej


Pozostałe informacje
Solidarność z Haiti i Chile

   

Solidarność z Haiti i Chile

Każdy człowiek ma swoje miejsce i znaczenie w tym świecie. Życie ludzkie jest jedyne w swoim rodzaju. "Rodzimy się, aby umrzeć, umieramy, aby żyć". Za każdym razem, mimo świadomości, że śmierć czymś nieuniknionym, przeszywa bólem, z którym często nie sposób się pogodzić. Niezależnie od okoliczności tak samo boli. Ten ból przeszywa wszystko wewnątrz człowieka i pozostawia ogromną bliznę. Nie można się jej pozbyć, ale można nauczyć się z nią żyć, i postarać się zrobić coś dla drugiego człowieka, co sprawi, że nasze życie będzie pełniejsze nawet z ranami w sercu. Utraconego życia nie jesteśmy w stanie odzyskać, ale zawsze możemy zmniejszyć czyjś ból, ofiarować pomoc, nawet najmniejszą, tym, którzy cierpią. Możemy podarować kawałek swojej duszy na znak pocieszenia.

Solidarność z Haiti i Chile

Pamiętając o tym, co zdarzyło się w styczniu na Haiti i w Chile, o tym, ile ofiar pochłonęły trzęsienia ziemi w tych krajach, zastanawiamy się nad sensem istnienia, zadajemy pytanie: "dlaczego?" Czasem lepiej nie pytać, tylko czynić dobro. Pomagać drugiemu człowiekowi, ile jest w nas siły.

Solidarność z Haiti i Chile

W niedziele 16.05.2010 r. w Tbilisi na Uniwersytecie im. Eliasza odbył się dobroczynny koncert "Solidarności z ofiarami trzęsienie ziemi na Haiti i w Chile". Program artystyczny przygotowały także dzieci z Psychoterapeutycznego Centrum "Domek Babci", które ucierpiały w czasie wojny gruzińsko - rosyjskiej w 2008 roku. Pod okiem profesjonalnego reżysera przedstawiły one spektakl pt.: "Nawrócenie Narodu Kartli" (Chrzest Gruzji). Przedstawienie ilustrowało przyjęcie chrześcijaństwa przez naród gruziński, opowiadało o św. Nino, która, przynosząc światło Chrystusa, rozpromieniła Jego blaskiem Gruzję.

Solidarność z Haiti i Chile

W koncercie charytatywnym wzięli też udział podopieczni Psychoterapeutycznego Gabinetu utworzonego przy Poliklinice "Redemtor Hominis", którzy przygotowali trzy mini-przedstawienia: "Wielkanoc", "Wybieg", "Szkoła medyczna", jak również spektakl muzyczny. Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózka inwalidzkich wykonały gruziński nacjonalny taniec "Samaja".

Solidarność z Haiti i Chile

Występ był poprzedzony wielomiesięcznymi przygotowaniami i próbami. Dla wszystkich wykonawców był to debiut w prawdziwym teatrze.

Solidarność z Haiti i Chile

W holu zorganizowana została również dobroczynna wystawka z przedmiotami wykonanymi przez uczestników spektaklu. Dochód z aukcji wyniósł 310 euro.

Solidarność z Haiti i Chile

Całe przedsięwzięcie to akt dobrej woli, wsparty może nie dużą pomocą materialną, ale z ogromnym wkładem serca dla poszkodowanych ludzi. Szczera otwartość serca i chęć niesienia pomocy, szczególnie wtedy, gdy płynie ona od osób siedzących na wózkach inwalidzkich, pokrzywdzonych przez los, w wyniku działań wojennych, często borykających się z różnymi problemami, pozwala podejmować nowe wyzwania i przedsięwzięcia, które dają satysfakcję i pozwalają z ufnością patrzeć w przyszłość. To jest droższe od wszystkiego. Ludzka solidarność. Wszystko jedno, gdzie żyjemy, jakiego koloru mamy skórę, nie zapominajmy, że obok nas żyje bliźni, który potrzebuje pomocy. W takiej sytuacji wszyscy powinniśmy być solidarni i pomagać na tyle, na ile nas stać. Na zakończenie warto przypomnieć słowa Jana Pawła II: "Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym."2005-2017 © KAMILIANIE-GRUZJA.COM & Krzysztof Gawliczek.            Odwiedziny (dziś / ogółem): 5 / 70556 .