kamilianie-gruzja.com
Kamilianie w Gruzji
Witamy

Witamy na stronie poświęconej pracy Kamilianów w Gruzji. O. Paweł Dyl, o. Zygmunt Niedźwiedź, br Zakaria Zakroshvili, świecka Rodzina Kamiliańska i wolontariusze z rożnych stron świata służą pomocą biednym i chorym mieszkańcom tego pięknego kaukaskiego Kraju.

Kamilianie w Gruzji
Nowości

Wizyta Ojca Świętego w Gruzji
Kochamy Papieża Franciszka a Papież Franciszek kocha nas!

więcej

Piękny kraj, życzliwi ludzie... i polscy Kamilianie
Może nawet należałoby dwa pierwsze człony tytułu zapisać odwrotnie, bo co z tego, że otaczałaby mnie piękna kraina, a na każdym kroku natykałbym się na nieprzyjemnych i niesympatycznych jej mieszkańców.

więcej

Broszura informacyjna o Misji Kamiliańskiej w Gruzji
Zachęcamy do pobrania naszej broszury.

więcej

Wspomnienia z wolontariatu Ewy
Mam na imię Ewa. Mieszkam w Polsce, w Białymstoku. Z zawodu jestem pielęgniarką. W paru zdaniach pragnę podzielić się tym, co przeżyłam będąc na wolontariacie w Centrum św. Kamila w Tbilisi.

więcej

Pomagając innym, pomagasz sam sobie! Wolontariat Łukasza
Półtora miesiąca na wolontariacie minęło bardzo szybko. Przez pierwsze parę dni poznawałem najwspanialszych ludzi na świecie - podopiecznych....

więcej

Po pierwsze Miłość...
Dla mnie te pięć tygodni, które spędziłam w Centrum były naprawdę błogosławionym czasem. Jadąc na misję nie wiedziałam jak sobie poradzę, czułam się "miękka"...

więcej

Gruzja od kuchni
W ramach naszej działalności misyjnej w Gruzji, oprócz opieki nad osobami niepełnosprawnymi i chorymi, udzielamy również pomocy osobom najuboższym. Pod swoją opieką mamy ok. 200 rodzin.

więcej

Wakacyjny wolontariat na Misji Kamiliańskiej w Gruzji
Gruzja, przez turystów kojarzona z winem, Kaukazem i gościnnością jej mieszkańców.
Dla nas, wolontariuszek z Polski, to nie tylko piękne miejsca z przewodnika, a przede wszystkim drugi człowiek.

więcej

Gruzińskie obchody XXIII Światowego Dnia Chorego
Dnia 11 lutego br. pod hasłem "Mądrość serca" obchodziliśmy XXIII Światowy Dzień Chorego. Ojciec św. Franciszek w orędziu skierowanym do chorych, jak również do osób zaangażowanych w opiekę nad nimi zachęca do medytacji nad słowami z Księgi Hioba...

więcej

10 lat Rodziny Kamiliańskiej w Gruzji
W roku 2015 Œwiecka Rodzina Kamiliańska obchodzi jubileusz 10-lecia swojej działalnoœci w Gruzji. W dniu 25 stycznia 2015 r. w kaplicy Centrum œw. Kamila w Tbilisi, odbyła się uroczysta Msza œw...

więcej

Wspomnienie Wolontariuszek
Agata, Angelika i Kasia. Jesteśmy trójką dziewcząt z różnych stron Polski. Łączy nas Wolontariat Misyjny Salvator. Jako wolontariusze WMS staramy się wspierać w różny sposób misjonarzy w niesieniu Chrystusa.

więcej

Świąteczny Market
W sobotę 29 grudnia br. w hotelu Sheraton w Tbilisi odbył się świąteczny market. Ambasady, organizacje charytatywne, artyści, indywidualni sprzedawcy i rzemieślnicy prezentowali swoją działalność.

więcej

Błogosławiona Chiaro Luce
Dnia 29 października Kościół Katolicki obchodzi wspomnienie bł. Chiary Luce Badano. Ta piękna Błogosławiona jest od jakiegoś czasu szczególnie nam bliska, dlatego z wielką radością uczciliśmy dzień Jej wspomnienia.

więcej

Raport - Warsztaty Ceramiczne
W dniu 6 października 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym św. Kamila w Tbilisi prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów, rozpoczęły się warsztaty ceramiczne.

więcej

Raport - Szkolenie: rozwój sensoryczny
W dniu 6 września 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów w Tbilisi w ramach projektu "Otwórzmy dla nich świat" - podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracowników ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych w Gruzji w zakresie integracji sensorycznej i wczesnej diagnostyki dzieci rozpoczęło się szkolenie pn.: Terapia zaburzeń przetwarzania sensorycznego.

więcej

Notatka prasowa
W dniu 6 października 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym św. Kamila w Tbilisi prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów rozpoczęły się warsztaty szkoleniowe dla zawodowych pracowników ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych w Gruzji.

więcej

Tam i z powrotem
Od mojego powrotu z Tbilisi minęło 5 miesięcy. W tym czasie kilkakrotnie byłem proszony o spisanie i podzielenie się moimi wspomnieniami. Dlaczego trwało to tak długo? Przyczyn było wiele.

więcej

Być dla innych
Myśląc o wyjeździe do Gruzji przed moimi oczami pojawia się słowo Kazachstan. Niewątpliwie moja historia z wolontariatem zaczęła się właśnie w tym miejscu.

więcej

Świadectwo wolontariackie
Mogłam spędzić ten urlop inaczej. Leżeć pod palmą albo pływać w basenie. Mogłam, ale nie chciałam. Od dawna czułam potrzebę, aby tym razem wolny czas wykorzystać w inny sposób.

więcej

Zaproszenie na Ucztę Baranka - Msze św. w Gruzji
Kilka informacji dla podrużujących do Gruzji dotyczących odprawianych Mszy świętych

więcej

Święty Kamil naszym Przyjacielem!
Dnia 14 lipca br. obchodziliśmy 400-setną rocznicę śmierci św. Kamila, założyciela Kamilianów - Zakonu Posługującego Chorym.

więcej

Zobacz moimi oczami
Widowisko taneczne z udziałem Podopiecznych Centrum Kamilianów w Tbilisi.

więcej

Wycieczka do Mcchety
Od 2001 roku Kamilianie w Gruzji prowadzą pomoc domową dla ludzi najbardziej potrzebujących, chorych i ubogich, zamieszkujących dzielnicę Temka w Tbilisi. Pracownicy socjalni, siostry Kamilianki i wolontariusze odwiedzają co tydzień swoich podopiecznych.

więcej

Wspomnienia Karoliny
Mimo, że na moją drogę do Gruzji, do Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczego w Tbilisi prowadzonego przez Misję Kamiliańską złożył się szereg nieoczekiwanych i nie ma co ukrywać trudnych wydarzeń, mam przekonanie, że przyjazd tutaj to nie przypadek i że Ktoś skrupulatnie wszystko zaplanował i przygotował mi tutaj miejsce.

więcej

W cieniu Araszendy
To było iście godne zakończenie roku 2013. Zupełnie na przekór, prawie przypadkiem, całkowicie spontanicznie znalazłam się w samych centrum swojego jestestwa. Bo tak to dokładnie przebiegało.

więcej


Pozostałe informacje
Świat nie kończy się na niepełnosprawności

   

W roku 2008 udział naszej fizjoterapeutki w projekcie Polskiej Misji Medycznej w Gruzji stał się zaczynem rozwijającej się współpracy Fundacji z Zakonem Posługujących Chorym Kamilianie w Gruzji.

W roku 2010 Fundację odwiedził Przełożony Filii Kamilianów w Gruzji Ojciec Paweł Dyl.

Następnym etapem był przyjazd w 2011 r. 2 terapeutek zajęciowych z Domu Św. Kamila z Tbilisi do naszej Fundacji w Opolu. Tu pod okiem naszych terapeutów przez 2 miesiące obie panie poznały nowe techniki, formy i metody pracy z osobami niepełnosprawnymi w ramach terapii zajęciowej oraz nauczyły się treningów społecznych stosowanych w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Ponadto zapoznały się z prowadzoną u nas dokumentacją.

Projekt "Świat nie kończy się na niepełnosprawności", który opracowaliśmy listopadzie 2011 r. w trakcie naszej wizyty w Tbilisi i złożyliśmy wspólnie z Filią Zakonu Posługujących Chorym Kamilianie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP. Projekt został przyjęty do realizacji, podpisanie umowy pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP i Fundacją Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu sprawiło, że nowopowstające Centrum Rehabilitacji - Dom Św. Kamila w Tbilisi będzie zatrudniało kadrę specjalistów w pełni przygotowaną do nowoczesnej rehabilitacji medycznej, społecznej i zawodowej dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rezultatem było przygotowanie w czasie 3 miesięcznego stażu w okresie od 18.04 do 18.07.2012 r., 5 specjalistów z Gruzji do prowadzenia kompleksowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Do Fundacji przyjechały: 2 fizjoterapeutki, 2 terapeutki zajęciowe i 1 logopedka. Gruzińskie specjalistki po powrocie do Tbilisi organizują swoją pracę w nowym Centrum Św. Kamila, rozpoczęły prowadzenie terapii wg poznanych metod, dostosowując je do miejscowych warunków.

W okresie od 3.10 do 26.10.2012 w Tbilisi przybywa 5 specjalistów Fundacji. Ich zadaniem jest wsparcie gruzińskich specjalistów w organizacji pracowni terapeutycznych w nowym ośrodku rehabilitacji, pomoc w opracowywaniu i systematyzowaniu dokumentacji działalności terapeutycznej, pomoc w diagnozowaniu i opracowywaniu indywidualnych programów terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych.

Celem ogólnym realizacji projektu jest podniesienie jakości życia osób niepełnosprawnych i ich rodzin, nauczenie życia w grupie społecznej, otwarcia na środowisko. Poprzez systematyczną rehabilitację zmniejszenie negatywnych skutków niepełnosprawności, poprzez terapię rozwijanie zdolności i umiejętności wytwórczych.

Projekt na pewno przyczyni się do powstania podobnych ośrodków na terenie Gruzji.

Już na etapie tworzenia tego projektu, zainteresowanie współpracą z Ośrodkiem Kamilianów wykazali księża i zakonnicy pracujący w Gruzji, którzy mając na terenie swojego działania osoby niepełnosprawne, chcą tworzyć zespoły rehabilitacyjno-terapeutyczne.

Zapraszamy do odwiedzin naszej galerii na stronie http://camilliansge2011.multiply.com.2005-2017 © KAMILIANIE-GRUZJA.COM & Krzysztof Gawliczek.            Odwiedziny (dziś / ogółem): 19 / 70466 .