Projekt rehabilitacji

Kochani!

Będąc ponad dwa lata w Gruzji wśród ludzi chorych, niepełnosprawnych i ubogich, niemal codziennie obserwowałam ich trudne życie. Chore i niepełnosprawne dzieci są najbardziej bezbronne, a ich życie i przyszłość w zupełności zależne od innych ludzi. Rodzice dotknięci niejednokrotnie wielka biedą nie są w stanie zapewnić im odpowiednich warunków rozwoju, czy potrzebnego leczenia i opieki. Misja Kamiliańska dociera do osób potrzebujących i chorych, niosąc im pomoc i jeśli tylko to możliwe ulgę w cierpieniu. Dzięki życzliwości i wsparciu ludzi, którzy chcą pomagać najuboższym, w 2015 r. udało nam się rozpocząć projekt rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. W ramach projektu przez ponad dwa lata pomogliśmy Vaży, Anriemu, Kobie, Sopo, Nikholosi i Karenowi. Zapewniliśmy im bezpłatną rehabilitację i terapię z logopedą w Centrum św. Kamila w Tbilisi, a także bezpłatny transport do ośrodka. Kierowca w wyznaczonym dniu (minimum raz w tygodniu), busem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych zabiera dzieci z opiekunami z ich domów, przywozi do Centrum św. Kamila a następnie po skończonych zajęciach terapeutycznych odwozi pod sam dom.

Obecnie w projekcie bierze udział pięć osób. Chcemy Wam przyblizyć historię każdej z nich i prosić o finansowe wsparcie, które w całosci przeznaczone zostanie na dalszą rehabilitację.

Przez dwa lata sami zajmowaliśmy się zbieraniem środków finansowych na kontynuowanie projektu. W chwili obecnej wiele działań Misji Kamiliańskiej wspiera Fundacja Pro Spe, której biskup Kaukazu Giuseppe Pasotto powierzył dzieła miłosierdzia na terenie Gruzji. Fundacja będzie wspierała nasz projekt rehabilitacji i pośredniczyła w zbieraniu funduszy potrzebnych do jego realizacji. Zapraszamy na stronę fundacji http://prospe.org/inicjatywa/rehabilitacja-niepelnosprawnych-dzieci-gruzji/ i na kamiliańską stronę internetową http://kamilianie-gruzja.com/projekt-karoliny/ gdzie dowiecie się więcej o ubogich i chorych dzieciach bardzo potrzebujących Waszej pomocy.

Bardzo prosimy w imieniu Vazy, Sopo, Karena, Nikholosi i Koby o wsparcie!

 

Tbilisi, luty 2018 r.
Misja Kamiliańska w Gruzji
Karolina Chruścińska