W roku 2015 Świecka Rodzina Kamiliańska obchodzi jubileusz 10-lecia swojej działalności w Gruzji. W dniu 25 stycznia 2015 r. w kaplicy Centrum św. Kamila w Tbilisi, odbyła się uroczysta Msza św. podczas której członkowie wspólnoty dziękowali Panu Bogu za 10 lat jej istnienia, prosili o błogosławieństwo do dalszej pracy a także potrzebne łaski dla osób, którym na co dzień pomagają. Świecka Rodzina Kamiliańska, nazywana też trzecim – po Kamilianach i Córkach św. Kamila – zakonem kamiliańskim rozpoczęła swoją działalność w Gruzji dnia 4 lutego 2005r. W uroczystości otwierającej działalność zakonu wziął udział ówczesny Ojciec Generał Frank Monks oraz Ojciec Prowincjał Antonio Mennegon. Pomysłodawcą powołania do życia świeckiego zakonu kamiliańskiego w Gruzji był Kamilianin Ojciec Paweł Dyl, który został również jego ojcem duchownym.
Mimo świeckiego charakteru Rodzina Kamiliańska otwarta jest również dla osób życia konsekrowanego: księży, sióstr zakonnych, ojców i braci zakonnych, którzy czują powołanie do realizowania kamiliańskich charyzmatów. Rodzina Kamiliańska jednoczy ludzi różnego wieku, stanu, zawodu i chce pokazywać światu, że chrześcijanie tworzą jedną wielką rodzinę, zmierzającą do tego samego celu, realizując w różny sposób wezwanie Chrystusa do miłości i miłosierdzia. Ludzie chorzy, cierpiący również mogą być członkami świeckiej Rodziny Kamiliańskiej. Najważniejsze jest aby jej członkowie rozumieli odpowiedzialność osób decydujących się przeżywać swoje życie służąc innym. Członkowie kamiliańskiej rodziny, stają się bowiem kontynuatorami działalności św. Kamila i powołani są do pełnienia woli Miłosiernego Jezusa Chrystusa.
Trzeci zakon kamiliański realizuje swoją misję na wiele sposobów. Po pierwsze poprzez konkretną pomoc osobom potrzebującym, cierpiącym, chorym, zarówno fizycznie jak i duchowo. Zakon stara się pomagać cierpiącym w dźwiganiu ich krzyża. Jego członkowie przypominając i rozważając mękę i cierpienie Chrystusa chcą pomagać chorym w przeżywaniu swojego bólu w bliskości z cierpiącym na krzyżu Jezusem Chrystusem. Pragną pomóc chorym w utożsamianiu się z Ofiarą Zbawiciela i zrozumieniu, że poprzez swoje poświęcnie mogą wziąć udział w misji zbawienia świata. Drugim filarem działalności Rodziny Kamiliańskiej jest troska o dobro kościoła i wspólnoty wierzących.
Jedną z idei przyświecających członkom Rodziny Kamiliańskiej jest troska o polepszenie warunków życia ludzi chorych. Zawsze jest jednak tak, że dając innym, sami otrzymujemy niejednokrotnie o wiele więcej. Członkowie Rodziny Kamiliańskiej podkreślają, że służba chorym zmienia ich samych, sposób myślenia, postrzegania świata, wartościowania. Otwierając serce na drugiego człowieka otwierają się na pełnię życia, pozwala im to głębiej i lepiej przeżywać swoją wiarę, swoje człowieczeństwo, czy życiowe powołanie. Służą osobom cierpiącym poprzez poświęcanie im swojego czasu, modlitwy, siły, dzieląc się z nimi zarówno dobrami materialnymi jak i a w zasadzie przede wszystkim ofiarując im chrześcijańską miłość. Członkowie świeckiej Rodziny Kamiliańskiej wierzą, że służąc innym ludziom a przez to samemu Chrystusowi, mogą małymi krokami zmieniać świat i przybliżać go do zbawienia.
Obecnie Rodzina Kamiliańska w Gruzji liczy 11 osób. Zaprzyjaźnieni są z nimi również wolontariusze i pracownicy Centrum św. Kamila w Tbilisi, z którymi często współpracują. Działają na różnych płaszczyznach. Organizują zbiórki żywności i odzieży, a następnie rozdzielają zebrane produkty wśród najbardziej potrzebujących. Wśród członków Rodziny Kamiliańskiej, są rówież ludzie, którzy na co dzień w związku ze swoją pracą zawodową, służą innym. Stella, jest pracownikiem socjalnym. Odwiedza osoby ubogie, zbiera informacje o najbardziej potrzebujących, pomaga w zdobyciu świadczeń medycznych, socjalnych, zajmuje się dystrybucją artykułów spożywczych, czy odzieży. Do Rodziny Kamiliańskiej należy też małżeństwo Gali i Mikołaja Kozłowskich. Gala pracuje w Centrum Rehabilitacyjnym św. Kamila w Tbilisi, jej mąż jest świeckim diakonem. Czynnie angażują się w działalność na rzecz lokalnej społeczności parafialnej, pomagają chorym, ubogim. Angażują się w misję Kamilianów w Tbilisi, służąc ich Podopiecznym. Olga, należy do Rodziny Kamiliańskiej od początku jej istnienia. Opowiada, że bycie w tej wspólnocie zmieniło jej życie. Zaangażowanie na rzecz innych ludzi, w tym ludzi chorych, cierpiących zmieniło jej sposób postrzegania świata, przeżywania swojej relacji z Panem Bogiem. Podkreśla, że teraz dostrzega i rozumie coraz więcej, a Rodzina Kamiliańska bardzo ją ubogaca.
Działalność Rodziny Kamiliańskiej w Gruzji w dużej mierze zależy od aktualnych potrzeb. Dlatego tak ważne jest aby jej członkowie mieli dobre rozeznanie w potrzebach lokalnej społeczności, znali środowisko w którym żyją. Dla członków rodziny kamiliańskiej ważna jest również wspólnotowa formacja, dlatego spotykają się raz w miesiącu, na wspólnej Mszy św. po której ma miejsce comiesięczne zebranie wspólnoty. Podczas spotkania omawiane są bieżące wydarzenia z życia wspólnoty, jak również plany dalszego działania.