kamilianie-gruzja.com
Kamilianie w Gruzji
Witamy

Witamy na stronie poświęconej pracy Kamilianów w Gruzji. O. Paweł Dyl, o. Zygmunt Niedźwiedź, br Zakaria Zakroshvili, świecka Rodzina Kamiliańska i wolontariusze z rożnych stron świata służą pomocą biednym i chorym mieszkańcom tego pięknego kaukaskiego Kraju.

Kamilianie w Gruzji
Nowości

Wizyta Ojca Świętego w Gruzji
Kochamy Papieża Franciszka a Papież Franciszek kocha nas!

więcej

Piękny kraj, życzliwi ludzie... i polscy Kamilianie
Może nawet należałoby dwa pierwsze człony tytułu zapisać odwrotnie, bo co z tego, że otaczałaby mnie piękna kraina, a na każdym kroku natykałbym się na nieprzyjemnych i niesympatycznych jej mieszkańców.

więcej

Broszura informacyjna o Misji Kamiliańskiej w Gruzji
Zachęcamy do pobrania naszej broszury.

więcej

Wspomnienia z wolontariatu Ewy
Mam na imię Ewa. Mieszkam w Polsce, w Białymstoku. Z zawodu jestem pielęgniarką. W paru zdaniach pragnę podzielić się tym, co przeżyłam będąc na wolontariacie w Centrum św. Kamila w Tbilisi.

więcej

Pomagając innym, pomagasz sam sobie! Wolontariat Łukasza
Półtora miesiąca na wolontariacie minęło bardzo szybko. Przez pierwsze parę dni poznawałem najwspanialszych ludzi na świecie - podopiecznych....

więcej

Po pierwsze Miłość...
Dla mnie te pięć tygodni, które spędziłam w Centrum były naprawdę błogosławionym czasem. Jadąc na misję nie wiedziałam jak sobie poradzę, czułam się "miękka"...

więcej

Gruzja od kuchni
W ramach naszej działalności misyjnej w Gruzji, oprócz opieki nad osobami niepełnosprawnymi i chorymi, udzielamy również pomocy osobom najuboższym. Pod swoją opieką mamy ok. 200 rodzin.

więcej

Wakacyjny wolontariat na Misji Kamiliańskiej w Gruzji
Gruzja, przez turystów kojarzona z winem, Kaukazem i gościnnością jej mieszkańców.
Dla nas, wolontariuszek z Polski, to nie tylko piękne miejsca z przewodnika, a przede wszystkim drugi człowiek.

więcej

Gruzińskie obchody XXIII Światowego Dnia Chorego
Dnia 11 lutego br. pod hasłem "Mądrość serca" obchodziliśmy XXIII Światowy Dzień Chorego. Ojciec św. Franciszek w orędziu skierowanym do chorych, jak również do osób zaangażowanych w opiekę nad nimi zachęca do medytacji nad słowami z Księgi Hioba...

więcej

10 lat Rodziny Kamiliańskiej w Gruzji
W roku 2015 Œwiecka Rodzina Kamiliańska obchodzi jubileusz 10-lecia swojej działalnoœci w Gruzji. W dniu 25 stycznia 2015 r. w kaplicy Centrum œw. Kamila w Tbilisi, odbyła się uroczysta Msza œw...

więcej

Wspomnienie Wolontariuszek
Agata, Angelika i Kasia. Jesteśmy trójką dziewcząt z różnych stron Polski. Łączy nas Wolontariat Misyjny Salvator. Jako wolontariusze WMS staramy się wspierać w różny sposób misjonarzy w niesieniu Chrystusa.

więcej

Świąteczny Market
W sobotę 29 grudnia br. w hotelu Sheraton w Tbilisi odbył się świąteczny market. Ambasady, organizacje charytatywne, artyści, indywidualni sprzedawcy i rzemieślnicy prezentowali swoją działalność.

więcej

Błogosławiona Chiaro Luce
Dnia 29 października Kościół Katolicki obchodzi wspomnienie bł. Chiary Luce Badano. Ta piękna Błogosławiona jest od jakiegoś czasu szczególnie nam bliska, dlatego z wielką radością uczciliśmy dzień Jej wspomnienia.

więcej

Raport - Warsztaty Ceramiczne
W dniu 6 października 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym św. Kamila w Tbilisi prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów, rozpoczęły się warsztaty ceramiczne.

więcej

Raport - Szkolenie: rozwój sensoryczny
W dniu 6 września 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów w Tbilisi w ramach projektu "Otwórzmy dla nich świat" - podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracowników ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych w Gruzji w zakresie integracji sensorycznej i wczesnej diagnostyki dzieci rozpoczęło się szkolenie pn.: Terapia zaburzeń przetwarzania sensorycznego.

więcej

Notatka prasowa
W dniu 6 października 2014 r. w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym św. Kamila w Tbilisi prowadzonym przez Zakon Posługujący Chorym Kamilianów rozpoczęły się warsztaty szkoleniowe dla zawodowych pracowników ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych w Gruzji.

więcej

Tam i z powrotem
Od mojego powrotu z Tbilisi minęło 5 miesięcy. W tym czasie kilkakrotnie byłem proszony o spisanie i podzielenie się moimi wspomnieniami. Dlaczego trwało to tak długo? Przyczyn było wiele.

więcej

Być dla innych
Myśląc o wyjeździe do Gruzji przed moimi oczami pojawia się słowo Kazachstan. Niewątpliwie moja historia z wolontariatem zaczęła się właśnie w tym miejscu.

więcej

Świadectwo wolontariackie
Mogłam spędzić ten urlop inaczej. Leżeć pod palmą albo pływać w basenie. Mogłam, ale nie chciałam. Od dawna czułam potrzebę, aby tym razem wolny czas wykorzystać w inny sposób.

więcej

Zaproszenie na Ucztę Baranka - Msze św. w Gruzji
Kilka informacji dla podrużujących do Gruzji dotyczących odprawianych Mszy świętych

więcej

Święty Kamil naszym Przyjacielem!
Dnia 14 lipca br. obchodziliśmy 400-setną rocznicę śmierci św. Kamila, założyciela Kamilianów - Zakonu Posługującego Chorym.

więcej

Zobacz moimi oczami
Widowisko taneczne z udziałem Podopiecznych Centrum Kamilianów w Tbilisi.

więcej

Wycieczka do Mcchety
Od 2001 roku Kamilianie w Gruzji prowadzą pomoc domową dla ludzi najbardziej potrzebujących, chorych i ubogich, zamieszkujących dzielnicę Temka w Tbilisi. Pracownicy socjalni, siostry Kamilianki i wolontariusze odwiedzają co tydzień swoich podopiecznych.

więcej

Wspomnienia Karoliny
Mimo, że na moją drogę do Gruzji, do Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczego w Tbilisi prowadzonego przez Misję Kamiliańską złożył się szereg nieoczekiwanych i nie ma co ukrywać trudnych wydarzeń, mam przekonanie, że przyjazd tutaj to nie przypadek i że Ktoś skrupulatnie wszystko zaplanował i przygotował mi tutaj miejsce.

więcej

W cieniu Araszendy
To było iście godne zakończenie roku 2013. Zupełnie na przekór, prawie przypadkiem, całkowicie spontanicznie znalazłam się w samych centrum swojego jestestwa. Bo tak to dokładnie przebiegało.

więcej


Pozostałe informacje
Wolontariuszka... Samozwańcza

   

"A wiesz Kasiu, prowadził u nas rekolekcje O. Paweł - misjonarz z Gruzji. Poznałam go osobiście, kiedy odwiedzał chorych w naszym szpitalu i przyszedł na odział, gdzie pracuję. Nasz ksiądz kapelan powiedział mu, że ty pracujesz jako fizjoterapeutka z dziećmi niepełnosprawnymi, a O. Paweł na to, że potrzebują właśnie takich ludzi jak ty." - i tak zaczęła się moja przygoda z wolontariatem w Gruzji. To wszystko, kiedy przyjechałam do rodziny na Święta Wielkanocne... ta krótka rozmowa z mamą, była początkiem wszystkiego.

Wolontariuszka

Oczywiście ja, jak to ja długo się nie zastanawiałam. Sprawdziłam strony internetowe, popytałam i w końcu ktoś mi powiedział : "Pisz do tego księdza, który tu był i próbuj - może akurat". Od ponad 4 lat pracuję w PSOUU w Krośnie, jako fizjoterapeutka z dziećmi i młodzieżą. W lipcu nasz Ośrodek jest zamknięty, więc jestem na miesięcznym urlopie. Właśnie, bo to tylko miesiąc... to była moja największa obawa - bo może nie będą chcieli mnie na tak krótki czas. Ale co tam. Próbuję. Napiszę. W końcu mogę ten urlop wykorzystać na coś naprawdę dobrego. Napisałam. I dostałam szybką odpowiedź - " Cieszymy się, że się zgłosiłaś. Czekamy tu na Ciebie".

Wolontariuszka

Przyleciałam do Tbilisi 1 lipca. I niby taka odważna, stanowcza, ale jednak pełna obaw. Zupełnie niepotrzebnie, bo już od pierwszego dnia czułam się otoczona ciepłem, dobrocią i wsparciem. Na każdym kroku spotykałam ludzi życzliwych, przyjaźnie do mnie nastawionych, a i zaciekawionych moją osobą.

Wolontariuszka

A jak wyglądały tam moje dni?

Cztery dni w tygodniu - praca w Poliklinice. W niewielkich salkach rehabilitacyjnych razem z innymi fizjoterapeutami praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami, a także zdobywanie nowego doświadczenia w pracy z maluchami - dzięki Gosi - niesamowitej dziewczynie, która mocno i dzielnie próbuje stawiać gruzińską fizjoterapię na nogi.

Wolontariuszka

Jeden dzień w tygodniu spędzałam w ośrodku San Camillo. I poczułam niezwykłą magię i klimat tego miejsca. Każda osoba tam (zarówno podopieczni, jak i pracownicy czy wolontariusze) to osobna, indywidualna MIŁOŚĆ... historia, cierpienie i ból, ale przede wszystkim i mimo wszystko... MIŁOŚĆ. W ośrodku przyjęto mnie również z wielką serdecznością, a po dogłębnej analizie przez wszystkich mojego imienia i nazwiska już po chwili zostałam ich gruzińską Eka Suli ;)

Wolontariuszka

Soboty... jak to należy w sobotę - wielkie porządki i sprzątanie! I w tym przypadku porządki nie byle jakie, i nie byle gdzie, bo w samym Centrum im. Laszy w Tbilisi, które przygotowywaliśmy do ostatniego dnia na wielkie otwarcie 21 lipca 2012r.

Wolontariuszka

Kocham góry... udało mi się znaleźć czas i na to! Kaukaz, widok Kazbeku... niezapomniana wyprawa! Również dzięki wyjątkowym towarzyszkom - Danuta, Ania, Marta - Wasza Katja nigdy tego nie zapomni! Uwielbiam podróże, poznawać co nowe... dzięki Gosi (i jej cierpliwości do mnie;) ) oraz moim nowym, gruzińskim przyjaciołom poznałam Tbilisi i trochę cudownych zakątków Gruzji. Wspólne mieszkanie, praca, przebywanie z ludźmi w zupełnie innym od naszego kraju, pozwala stać się częścią ich codziennego życia, być w nim, a przez to poznać go naprawdę. Z jego pięknem, ale też i tą ciemniejszą, trudniejszą stroną, w której jest bieda, cierpienie i lęk.

Jako wolontariuszka poczułam się w Gruzji potrzebna. Mogłam dać siebie i zobaczyć w tym pewną głębie i sens. Dostać wyjątkową lekcję życia i pokory.

Wolontariuszka

Jako fizjoterapeutka poczułam się bardziej spełniona, a przede wszystkim doświadczona. Jestem pełna podziwu i szacunku dla moich koleżanek i kolegów "po fachu", którzy z wielkim zaangażowaniem, każdego dnia starają się, aby rehabilitacja w Tbilisi działała prężnie. Aby każdy kto jej potrzebuje mógł ją otrzymać i to w wysokiej jakości wydaniu!

Wolontariuszka

Minęło już pół roku od mojego powrotu z Tbilisi, a ja ciągle, każdego dnia jestem tam ... Każdego dnia przed oczami mam te same twarze, obrazy... Poliklinika, San Camillo, Centrum im.Laszy, Kamilianie i Kamilianki, nowi Przyjaciele...Pokochałam Gruzję i została już na dobre w moim sercu! Pozwoliłam, aby wolontariat w Gruzji zabrał mi kawałek mojego serca! I mam nadzieję, że ten mój samozwańczy gest to jeszcze nie koniec...

"Owocem miłości jest służba. Owocem służby jest pokój" (Matka Teresa z Kalkuty)2005-2017 © KAMILIANIE-GRUZJA.COM & Krzysztof Gawliczek.            Odwiedziny (dziś / ogółem): 5 / 70556 .